PRACA PLAY forum, dyskusje, rozmowy

– Umowa stwarza nowe możliwości współpracy i rozszerzenia wiedzy w obszarze green energy. Wspólnie będziemy się starali wypracować nowe metody kształcenia, badań w zakresie szeroko rozumianych Odnawialnych Źródeł Energii. To są najnowsze trendy, które dotyczą zarówno naszych zainteresowań jak i naszego partnera – mówi dr hab. Maciej Sułowicz, prof. PK, dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej, koordynator porozumienia ze strony PK. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki XIII edycji konkursu w ramach programu „Lider”, skierowanego do młodych naukowców.

edycja konkursu FutureLab na projekty studenckie rozstrzygnięta! Nagrodzono 27 przedsięwzięć

Współpracował z Politechniką Krakowską przy realizacji trzech projektów o łącznej wartości 8 mln złotych. Ponadto wspólnie z Katedrą Geoinżynierii i Gospodarki Wodnej był zaangażowany w organizację dwóch ogólnopolskich konferencji „Hydroinżynieria i bezpieczeństwo wodne”. Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. Od wielu lat Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje także konkurs „Zieleń w Mieście” na najlepszy projekt zagospodarowania terenu w przestrzeni publicznej. W tegorocznej edycji zadanie konkursowe polegało na zagospodarowaniu terenu przy ul.

Wydział Mechaniczny będzie współpracował z Łukasiewicz – Krakowskim Instytutem Technologicznym

  • W drugim etapie realizowana będzie część ze specjalistycznymi laboratoriami naukowo-badawczymi i niezbędną do ich obsługi przestrzenią pracy kameralnej.
  • Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, w przyszłym roku pensje na uczelniach mają wzrosnąć o ponad 7 procent.
  • Odszedł wybitny uczony, szanowany Profesor, ceniony dydaktyk, otwarty na potrzeby i inicjatywy studentów.
  • Wszystko po to, by poszerzyć jej możliwości dla złożonych systemów zasilająco-sterujących w energetyce oraz przemyśle ciężkim.
  • Przygotowała analizę środowiskową zagrożenia powodziowego w efekcie funkcjonowania dróg ekspresowych S7 i S52 z racji przecinania cieków wodnych przez te drogi.

Konkurs skierowany jest do zespołów chóralnych i orkiestr. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego wydarzenia. 27 stycznia jury wysłuchało 22 prezentacji chóralnych i trzech prezentacji orkiestrowych. Zespoły wokalne miały za zadanie wykonać przynajmniej jeden utwór polskiego kompozytora, utwory dowolne zróżnicowane pod względem stylu oraz kasyno plinko obowiązkową kolędę wskazaną przez organizatorów, którą w tym roku było „Lulajże Jezuniu”.

Pierwsze miejsce za szacunek dla historii i nowoczesność spojrzenia

Celem współpracy jest też wymiana wiedzy i doświadczeń branżowych, wykonywanie badań i ekspertyz, a także wsparcie możliwości organizacji praktyk studenckich, staży i wizyt studyjnych. – Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy w obszarze energetyki jądrowej, zwłaszcza w zakresie kształcenia kadr dla programu jądrowego. W jej trakcie możliwe było spotkanie z wysokiej klasy specjalistami oraz poznanie obiektów nieczęsto udostępnianych osobom postronnym – podkreślają uczestnicy wyjazdu we wspólnym komunikacie. – Japonia posiada bogate doświadczenie w dziedzinie energetyki jądrowej. Wykorzystanie jej doświadczeń może wspomóc kształcenie kadr dla „Programu polskiej energetyki jądrowej”. Współpraca ze stroną japońską może pomóc nie tylko w przygotowaniu programów kształcenia specjalistów, ale również w prowadzeniu badań naukowych oraz komunikacji społecznej.

Szopka inspirowana Politechniką Krakowską wyróżniona w słynnym konkursie

Glebarium na PK będzie służyć do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla studentów. Ma też poprawiać świadomość ekologiczną całej społeczności uczelni. Poza tym wytworzy „czarne złoto ogrodników”, czyli wartościowy kompost, który można będzie wykorzystać do dbania o zieleń na kampusie głównym uczelni. Do stworzenia takiej ekologicznej przestrzeni zieleni jak politechniczne glebarium potrzeba niewiele.

Skojarzone leczenie raka prostaty dzięki nowym cząsteczkom

” – to hasło przewodnie nowej akcji edukacyjnej, którą w grudniu rozpoczęła Katedra Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas Wigilii Akademickiej, Kinga Wojciechowska otrzymała z rąk Mateusza Dąbrowskiego specjalne podziękowania za koordynację akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Podziękowania za szczególny wkład oraz zaangażowanie w akcję otrzymał również Piotr Kons. Warszawskiej studenci zorganizowali mini wystawę podsumowującą 36.

اشتراک گذاری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *